Байерн разби като гост Барселона с 3:0 на старта на груповата фаза на Шампионската лига, не оставяйки никакви шансове на съперника да си помисли за отмъщение след незабравимото 2:8 отпреди година. Тогава в четвъртфинал баварците направо се подиграха на каталунския гранд, днес не бяха толкова жестоки, но пак не простиха на Барса.

Томас Мюлер откри преди почивката след шут, рикоширал неспасяемо за вратаря Тер Щеген. За нападателя на гостите това е рутинно занимание, да наказва този съперник. Мюлер вкара за седми път в шест мача срещу Барселона.

През второто полувреме два гола на Роберт Левандовски оформиха класиката, а баварците стреляха и два пъти в гредите.

Барселона не предложи почти нищо опасно и трибуните на "Камп Ноу" дюдюкаха недоволно до средата на второто полувреме, когато треньорът Роналд Куман реши да им даде повод да се усмихнат и да се вдигнат за подкрепа на тима.

На терена се появиха тийнейджърите Гави, Алехандро Балде (на по 17 г.) и Юсуф Демирал (18) от школата на клуба.

На игрището като титуляр вече бе и Педри (19 г.), та с карето голобради момчета от собствената академия, Барса изведнъж вдигна хората за песни и оптимизъм.

Не, че каталунците успяха да се съпротивляват по-добре на опитния и класен противник. Просто се видя светлинка в тунела, а такава сякаш няма от момента, в който Лео Меси си тръгна от клуба преди месец в посока ПСЖ.

Байерн отново изглежда плашещо за съперниците на старта на новия сезон и вече в 22 поредни двубоя като гост в Шампионската лига няма загуба. Това е серия, започнала преди цели 4 години.

В другия мач от група Е за вечерта Динамо (Киев) и Бенфика завършиха 0:0 в украинската столица.