Въпреки тежката ситуация в клуба и 16-те положителни теста за коронавирус, Черно море успя да направи решителна крачка към финалния бараж за Лига Европа.

"Моряците" победиха Арда с 1:0 и се класираха за битката за седмото място, което ще отреди участник в баража, който ще определи последния ни евроучастник.

Заради положителните тестове, групата на варненци бе попълнена с млади и неопитни играчи, а отборът бе воден от Мартин Христов, който е треньор на юношите до 19 години.

Въпреки това Черно море показа страхотен дух и мъжество, като с огромна доза желание и себераздаване, успя да се пребори за успеха. Домакините освен това изиграха доста умно мача, изчакваха своите шансове на контраатаки, а те не бяха никак малко.

Решителният момент обаче дойде още в 18-ата минута, когато един от малкото опитни играчи в състава - Исмаил Иса, се отчете със трахотен гол.

Родният национал получи топката по левия фланг на атаката, залъга бранител и с чудесен техничен удар откри.

В края на първата част Матиас Куриор можеше да удвои след нова чудесна атака на "моряците", но ударът му уцели намиращия се пред голлинията Пламен Крумов в главата.

Арда от своя страна владееше доста повече топката, но не намираше начин да преодолее добре построената отбрана пред себе си. Тимът от Кърджали разчиташе на удари от дистанция и хаотични центрирания.

Още в самото начало на втората част младият Денислав Ангелов пропусна чудесен шанс да вкара първия си гол в мъжкия футбол, но останал очи в очи с вратаря, не успя да уцели гредата.

Контраатаките на Черно море продължаваха да носят опасности, докато Арда така и не намираше начин да стигне до вратата на доста по-неопитния си съперник.

Дори и глупаво изкараният червен картон на Жоао Кардосо, който за три минути направи две излишни нарушения в наказаталеното поле и напусна терена, не помогна на Арда.

Така въпреки многото промени в редиците си и тотално подмладения състав, Черно море изкова страхотна победа, с която продължава да мечтае.

"Моряците" очаква победителя от двубоя между Ботев (Пловдив) и Етър, а един измежду тези три тима, ще се изправи срещу третия в класирането за европейска виза.

Снимка: Bulphoto