В Лестър имат поводи за усмивки и след като в последните си два мача за първенство не успявах да спечелят, днес най-сетне го направиха. “Лисиците” обърнаха Брайтън, за да спечелят с 2:1 при гостуването си на южното крайбрежие и поне до неделя вечер да изпреварят Манчестър Юнайтед на второто място в Премиър лийг.

Адам Лалана даде преднина на Брайтън в десетата минута, когато изскочи зад защитата на гостите и хладнокръвно прати топката в ъгъла на Каспер Шмайхел. Гостите успяха да върнат попадението в 62-ата минута - тогава Юри Тилеманс намери с пас от дълбочина Келечи Ихеначо, а той от сходна на Лалана позиция изравни - 1:1.

Даниел Амартей донесе победата на Лестър след центриране от корнер на Марк Олбрайтън в 87-ата минута. Вратарят на домакините излезе необмислено, а Амартей насочи с глава топката в опразнената врата. Това бе първият му гол от декември 2016 година насам - той отбеляза в Премиър лийг след пауза от 1540 дни.