Финалистът от последния Мондиал - Хърватия, си осигури участието на Евро 2020.

"Ватрените" победиха Словакия с 3:1 в Риека, което им осигури първото място в групата.

Това обаче бе постигнато по-трудно от очакваното, след като домакините трябваше да правят обрат. Словакия поведе през първата част чрез Роберт Боженик.

През втората част обаче Хърватия започна вихрено и в рамките на 15 минути постигна пълвн обрат. Никола Влашич изравни, а Бруно Петкович вкара за 2:1.

Роберт Мак получи червен картон, а малко след това Иван Перишич вкара трети гол за хърватите, което тотално реши мача.

Хърватия печели групата със 17 точки, докато в последния кръг три тима ще се борят за второто място. Унгария е с 12 пункта, докато Уелс има 11, а Словакия 10.

Австрия също намери място на Евро 2020 след победа над Сееврна Македония с 2:1.

Голове на Давид Алаба и Щефан Лайнер осигуриха на "орлите" второт място в групата, докато лидетър Полша отдавна си бе осигурил място на шампионата на Стария континент.