Новакът ЦСКА 1948 постигна своята историческа първа победа като гост в елита на България.

"Червените" победиха Черно море с 2:1 във Варна, като успяха да осъществят пълен обрат в мача.

Освен първи успех като гост в елита, ЦСКА 1948 вкара и първите си голове далеч от София.

Успехът прати новаците на третото място в класирането с 19 точки, с една повече от четвъртия Берое, който обаче е и с мач по-малко.

Пореден гол вкара и Мартин Камбуров, който увеличи общата си сметка на 245 в кариерата си, а от рекорда на Петър Жеков го делят едва осем попадения.

Двубоят започна с доста по-добра игра за домакините, които направиха няколко опасни атаки, а в 21-ата минута на мача заслужено откриха резултата.

Родриго отправи страхотно центриране, а намиращият се в чудесна форма Матиас Курьор вкара с глава. Поапдението му бе №12 през сезона, като той продължава убедително да оглавява листата с голмайсторите.

ЦСКА 1948 обаче реагира доста бързо и само 8 минути след гола на Черно море, резултатът бе изравнен.

Васил Шопов отлично финтира двама бранители на "моряците" и асистира към непокрития Галин Иванов, който вкара за 1:1.

До края на полувремето двата тима имаха по чудесно възможност за гол, като най-чистата се откри пред Мартин Камбуров, но той направи нетипичен за себе си пропуск. В лагера на Черно море пък имаха претенции за дузпа, когато топката удари Васил Шопов в ръката, но главният съдия прецени, че нарушение няма.

Не такова обаче бе решението му в 63-ата минута, когато ЦСКА 1948 получи право да изпълни дузпа. Нарушението извърши Виктор Попов, който сложи ръка на рамото на Галин Иванов, а той само това и чакаше, за да се строполи в наказателното поле.

С изпълнението се нагърби Мартин Камбуров, който бе безкомпромисен. 2:1 за гостите, както и негов гол №245 в елита, като от рекорда на Петър Жеков вече го делят само 8 попадения.

Преди гола на Камбуров, напредд в резултата можеше да излезе Черно море, но удар на Иса бе избит от голлинията.

След като поведе в резултата пък ЦСКА 1948 успя по отличен начин да запази преднината си, с доста стабилна и разумна игра в защита.

В крайна сметка 2:1 в полза на "червените" се оказа и крайният резултат, който прати столичния тим на третото място в класирането.