Манчестър Юнайтед изигра поредния си неубедителен мач на "Олд Трафорд" и загуби от Ювентус с 0:1 в група H на Шампионска лига.

Кристиано Роналдо се завърна за втори път на стадиона, на който изгря за големия футбол и отново си тръгна като победител. Той имаше ключова роля за единственото попадение, центрирайки към голмайстора Пауло Дибала.

"Бианконерите" изиграха много силно първо полувреме и "скриха топката" на своя съперник, който бе в глуха защита. Хората на Жозе Моуриньо се посъбудиха през втората част, но не успяха да застрашат вратата на съперника с изключение на един удар на Погба, който срещна гредата.

Така Юве вече е с 9 точки на върха в групата, докато Юнайтед остава втори с 4. Валенсия е трети с 2, а Йънг Бойс последен с 1. Ако Жозе и компания продължат със същото представяне, има реален шанс да не се класират за елиминациите.

Още в началните минути на мача се видя колко специален е той за феновете на Юнайтед. Един от тях нахлу на игрището и се опита да прегърне своя герой Роналдо, но бе спрян от стюардите. Все пак португалецът не му остана длъжен и го поздрави, както винаги прави в такива случаи.

Пауло Дибала откри резултата в 17-а минута и даде заслужен аванс на своите. Той се възползва от центриране на Роналдо, което бе отклонено от Смолинг, за да се окаже топката перфектна за аржентинеца - 1:0.

Натискът на Юве продължи и в 22-та минута Де Хея трябваше да се намесва след силен шут на Жоао Кансело.

За първия половин час "бианконерите" направиха три пъти повече точни подавания от съперника, който бе решил да се защитава, въпреки че вече изоставаше в резултата.

Последваха още две намеси на испанския страж - след пряк свободен удар на Роналдо и още един опит на Дибала. За цялото полувреме домакините отправиха едва един удар и владееха топката в 33% от времето.

В 52-а минута Кристиано пак пробва рефлекса на Де Хея с фантастичен силен удар в горния десен ъгъл, но реакцията на вратаря бе също толкова впечатляваща.

След това Юнайтед започна да се посъбужда и се настани по-трайно в половината на госта си. Последното подаване обаче така и не се получаваше.

Най-добрият шанс пред "червените дяволи" се откри в 75-та минута. Пол Погба стреля технично отдалеч и топката срещна страничната греда преди да се удар в главата на Шчесни и по късмет за гостите да излезе в аут.

Натискът на домакините до края продължи с пълна сила, а хората на Масимилиано Алегри приеха ролята на защитаващия се отбор. Тя се оказа успешна.

Напускането на домакинските фенове преди да започне продължението бе показателно. Отборът им доскоро бе смятан за еталона на късните голове. Сега обаче бе разочароващ. За пореден път.