Манчестър Сити се върна на победния ход във Висшата лига след победа с 1:0 над Шефийлд Юнайтед като гост в междинния 24-и кръг.

"Гражданите" биха за втори път през сезона приятната изненада-новак, но подобно на успеха с 2:0 на "Етихад" и този път задачата на бе лесна.

"Остриетата" се бранеха добре и не рядко поглеждаха към вратата на Едерсон, но гол на Серхио Агуеро през второто полувреме се оказа победен.

През първата част Габриел Жезус от Сити изпусна дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Рияд Марез. Ударът му бе спасен от вратаря Дийн Хендерсън, който направи много силен мач и направи няколко впечатляващи намеси, най-вече през тази първа част.

През второто полувреме Сити взе още по-сериозно инициативата и се втурна в атака. В 73-ата минута брилянтна асистенция на Кевин Де Бройне (15-а негова през сезона) намери резервата Серхио Агуеро и той от лесна позиция нямаше как да сгреши.

Това бе осми гол за аржентинския нападател в последните му седем двубоя. Сити вече има 51 точки, но продължава да е закотвен на втората позиция, което изглежда е най-високата постижима цел в шампионата. Шефийлд е седми с 33 точки.