Мачът на Лудогорец от първенството на България срещу Арда, който трябваше да се изиграе в неделя, е отложен.

Шампионите се прибраха тази сутрин от Милано и минаха прегледи за коронавирус във ВМА, като след това бяха настанени в базата на Националния тим в Бояна. В четвъртък вечерта те играха срещу Интер в мач пред празни трибуни и загубиха с 1:2 реванша си от Лига Европа.

В понеделник те ще минат нови тестове, като при отрицателен резултат, мачът им от турнира за Купата на България в четвъртък, 5 март, ще се изиграе.

БФС обмисля и вариант три двубоя на Лудогорец - срещу Арда, Левски и Дунав, директно да бъдат анулирани и играни на по-късни дати.

За това се чака одобрение от Кризисния щаб за справяне с опасността от епидемия от коронавирус. Аргументът на централата е, че това е т.нар. "карантина" от 14 дни след завръщането на отбора от зона, в която вече открити положителни случаи на заразата.

По неофициална информация, мачът срещу Арда ще се изиграе на 18 март, но е възможно отборът от Кърджали да поиска това да се случи на по-ранна дата. Три дни по-късно новакът гостува на Левски.