Манчестър Сити взе сладък реванш на ПСЖ и се класира първи в Група "А" на Шампионска лига.

"Гражданите" сразиха своя съперник с 2:1 на "Етихад", след като почти напълно го надираха най-вече с контрол върху топката и качество в предни позиции. Така те събраха 12 точки и са недостижими на първото място, а ПСЖ е втори с осем, като също не може да бъде задминат.

Днешният сблъсък нямаше нищо общо с победата на парижани във френската столица преди два месеца, когато Лионел Меси вкара първия си гол за клуба. Днес атомното трио на Маурусио Почетино бе тихо, въпреки че то съгради първия гол в мача на Килиан Мбапе в началото на втората част.

След това обаче Сити, който доминираше, направи пълен обрат с попадения на Рахийм Стърлинг и Габриел Жезус.

Срещата започна с по-активна игра на "гражданите" и в самото начало Преснел Кимпембе предотврати сигурно попадение за тях с изчистване от гол линията.

В 18-ата минута Сити направи страхотна атака през десния фланг, в която комбинираха Илкай Гюндоган и Рияд Марез. Ударът на алжирецът бе избит с глава от Ашраф Хакими точно преди да влети във вратата.

Домакините продължиха да са пълен господар на терена и направиха още няколко опасни акции, завършили с опасни центрирания. При едно такова в 29-ата минута топката бе изчистена, но дойде перфектна за Гюндоган и той стреля в страничната греда. В следващата атака удар на Марез по земя бе спасен от Навас.

Най-добрият шанс за ПСЖ през първото полувреме дойде в края му. Джон Стоунс лековато изгуби топката от Неймар, който пък изведен Мбапе, но от добра позиция младият световен шампион стреля твърде високо.

Атомното нападение на ПСЖ обаче се разигра в началото на второто полувреме и направи страхотна комбинация. Неймар и Лионел Меси комбинираха и аржентинецът центрира, като топката бе отклонена леко от защитник, за да стигне до Килиан Мбапе. Нападателят прокара кълбото между краката на Едерсон за 1:0 в 50-ата минута.

След попадението Сити отново взе инициативата и в 60-ата минута опасен удар на Рияд Марез бе спасен.

В 63-ата минута "гражданите" все пак заслужено изравниха. Родри подаде към левия фланг и след това с едно докосване Кайл Уокър центрира към Рахийм Стърлинг, който от близка позиция отклони за 1:1.

В 74-ата минута парижани изпуснаха страхотен шанс отново да поведат в резултата. Неймар проби през центъра и направи двойно с резервата Анхел Ди Мария, но след това стреля покрай вратата.

За сметка на това Сити отново удари съперника в 76-ата минута. Марез центрира към Бернардо Силва, който отклони към Габриел Жезус и бразилецът стреля точно за 2:1 от близка позиция. Гол с три докосвания.

ПСЖ натисна в самия край, но не успя да създаде чисто голово положение пред Едерсон и разочарованието бе за Маурисио Почетино.

В другия мач от тази група РБ Лайпциг разгроми белгийския Брюж като гост с 5:0 и двата отбора се изравниха с по четири точки.