Отборът на Андерлехт, който преди две седмици изхвърли Лудогорец от Европа след изпълнение на дузпи, записа престижно реми в първия си мач от осминадиналите на Лигата на конференциите.

Белгийците направиха 1:1 с Виляреал, който според мнозина е големият фаворит за спечелването на надпреварата.

Именно заради това букмейкърите не възлагаха сериозни шансове на Андерлехт, но белгийците удържаха "жълтата подводница".

При проливен дъжд и доста неприятни ословия в Брюксел, Андерлехт превърна мача в истинска битка и в крайна сметка постигна престижното реми.

Гостите поведоха още в 28-ата минута чрез Ману Тригерос, но със старта на втората част, Андер Дрейер отправи мощен далечен шут и вкара по красив начин за крайното 1:1.

По същото време друг от основните фаворити в турнира - Уест Хем, постигна комфортна победа като гост на АЕК (Ларнака) с 2:0 и вече гледа смело към четвъртфиналите. ВИДЕО вижте тук >>>