Отборът на Палмейрас продължава да е футболният крал на Южна Америка.

Колосът от град Сао Пауло победи с 2:1 Фламенго в изцяло бразилския финал на Копа Либертадорес.

Така след класическа и зрелищна 120-минутна битка на митичния "Естадио Сентенарио" в Монтевидео, посрещнал първите световни финали през 1930-а, Палмейрас успя да защити своята титла.

На 30 януари тази година Палмейрас надви Сантош с гол в последните секунди на онзи финал, а днес се нуждаеше от продължения, но отново стъпи на футболния връх на континента.

По този начин Палмейрас се превърна първия тим защитил трофея си от Копа Либертадорес след аржентинския Бока Хуниорс, който го направи преди точно 20 години.

Освен това "зелените" от Сао Пауло спечелиха своя трети континентален трофей, с което се изравниха по титли с другите бразилски колоси в турнира - Сао Пауло, Сантош и Гремио.

За отборът на Фламенго, който от своя страна грабна трофея преди две години, остана разочарованието и първия загубен финал за Копа Либертадорес в тяхна история.

Снимка: Getty images

СНИМКИ ОТ ФИНАЛА ВИЖТЕ ТУК >>>

А мачът днес завърши при 1:1 в редовното време, преди една ужасяваща грешка да реши сблъсъка в продълженията. Видео от двубоя вижте на Maxsport.live.

В 95-ата минута Андреас Перейра от Фламенго по доста безумен и аматьорски начин се забави и не успя да си спре топкта, тя бе открадната Дейверсон, който вкара гола, подарил трофея на Палмейрас.

Иначе мачът започна по отличен начин за шампионите, които откриха резултата още в шестата минута на мача.

Тогава Майк по отличен начин върна топката към дъгата на наказателното поле, където Рафаел Вейга с отличен удар прати топката във вратата.

От този гол до края на редовното време мачът изцяло принадлежеше на Фламенго, но Барбоса, Давид Луис и Рибейро се отчетоха с пропуски.

Все пак напълно логично тимът от Рио изравни, след като голямата им звезда Габриел Барбоса, популярен из целия свят като Габигол, успя да изравни в 72-ата минута.

Това прати мача в продължения, които бяха решени от тази грешка на Перейра.

Така Палмейрас влезе в историята като отбор, успял да защити трофея си от Копа Либертадорес.