Хърватия и Англия изиграха един от най-скучните мачове в новосформирания турнир Лига на нациите - 0:0 в среща от Група 4 на Дивизия А.

Тя се игра на празен стадион в Риека заради наказание на "ватрените", което бе породено от прояви на расизъм от техните фенове в предишните квалификации.

На съоръжението тишината бе и футболна. Полуфиналистите от Мондиал 2018 изиграха нещо като приятелски мач и така и не напуснаха спусъка.

И докато Хърватия и Златко Далич могат да се оправдаят с напускането на много ключови играчи и загубата от Испания с 0:6 преди месец, то "трите лъва" нямат оправдание.

Гарет Саутгейт направи две изненади с включването на позабравените Бен Чилуел и Рос Баркли, но всички останали бяха задължени да покажат повече. Най-вече Маркъс Рашфорд, който направи два непростими пропуска.

Разочароваха и финалистите от Мондиала, сред които Лука Модрич, Иван Ракитич и Домагой Вида. Представянето бе посредствено.

И докато нямаше фенове, които да се ядосват на показаното, то самите треньори имат повод. Равенството е самоубийствено и оставя съперниците на пет точки зад лидера Испания. Това значи, че и две равенства устройват Ла Роха в предстоящите мачове с Англия и Хърватия за спечелване на групата.

В Риека най-добрата ситуация се откри пред Хари Кейн в 51-а минута. След центриране от фаул нападателят стреля с глава и видя как топката среща напречната греда на Доминик Ливакович. В края на първата част и Ерик Дайър видя как ударът му се спира в страничната.

В 55-а минута Маркъс Рашфорд имаше цялото време на света сам срещу вратаря, но отправи изключително слаб удар. Секунди по-късно му се случи същото. Там някъде стана ясно, че в този мач гол няма да падне.