ПСЖ победи Реал Мадрид с 3:0 в голямото дерби от групите на Шампионска лига.

Парижани бяха без звездите си Неймар и Килиан Мбапе, но това не се оказа проблем, защото на сцената изгря Анхел Ди Мария.

Аржентинецът развинти бившия си клуб. Той вкара две от попаденията за победата, като изпусна и няколко шанса за хеттрик.

Успехът на ПСЖ бе напълно заслужен, като спокойно можеше да е по-категоричен. Домакините изиграха един от най-силните си мачове в европейските клубни турнири.

Реал от своя страна разочарова. Мадридчани не успяха да отправят точен удар за всичките 90 минути. В състава на Зинедин Зидан нямаше идея, сякаш нямаше и желание за успех.

"Кралския клуб" все пак на два пъти прати топката във вратата, но намесата на ВАР отмени и двата гола заради засада.

СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Снимка: АР/БТА

Още с началото на мача парижани започнаха с атаките. В играта на отбора имаше доста настроение, което не се забелязваше в състава на гостите.

Няколко опасни атаки загатнаха, че Реал ще има трудности тази вечер, а в 14-ата минута ПСЖ нанесе първия си удар.

Бернат центрира отляво, а Анхел Ди Мария с мощен удар прати топката в близкия ъгъл на Тибо Куртоа за 1:0.

Парижани имаха още няколко добри шанса, а в 33-ата минута Ди Мария ликуваше с втори гол срещу бившия си клуб.

Идриса Гей отлично се пребори и отне топката, подаде я към аржентинеца, който с мощен удар от границата на наказателното поле удвои.

Тогава дойде и отговорът на Реал. Той обаче не бе плод на отборна игра, а на гения на Гарет Бейл.

Уелсецът вкара превъзходен гол с прехвърлящ удар, но за ужас на мадридчани дойде намесата на ВАР.

Видео повторението показа, че Бейл е докоснал топката с ръка и попадението бе отменено.

През втората част доминацията на ПСЖ бе още по-осезаема.

Всички очакваха Реал да покаже характер и да се втурне в търсене на попадение, но нищо подобно не се случи.

Парижани играеха с лекота и настроение. На моменти изглеждаше сякаш срещу себе си имат непретенциозен съперник от френксата лига, а не Реал Мадрид.

Ди Мария имаше няколко шанса за хеттрик, но ги пропиля.

Пред вратата на Навас положение имаше едва в последните 10 минути.

Карим Бензема вкара, но отново ВАР отмени гола заради засада. В следващата атака френският нападател не уцели вратата с глава.

За да е ужасът за мадридчани пълен, в самия край на мача ПСЖ стигна до трети гол. Сякаш на шега двамата крайни бранители Бернат и Тома Мюние разиграха покрай изглеждащата по нелеп начин отбрана на гостите.

Завършващият удар бе на Мюние, който оформи крайния резултат, а ПСЖ ще празнува напълно заслужена победа.