ЦСКА 1948 и ЦСКА откриха сезона в Първа лига със зрелищно равенство.

Двата тима завършиха наравно 2:2 на националния стадион "Васил Левски", в историческо дерби между двата столични тима с еднакви имена.

Двубоят бе зрелищен, като освен четирите гола, пред двете врати имаше доста положения.

Новакът в елита ЦСКА 1948, който бе символичен домакин на мача, дори успя шокиращо да поведе с два гола.

Доста по-опитният и класен тим на ЦСКА, подкрепян от вярната си агитка в Сектор "Г", успя заслужено да стигне до равенството.

Точката все пак е разочароваща за ЦСКА, защото клубът бе категоричен фаворит преди мача, а и феновете на тима със сигурност искаха победен старт срещу ЦСКА 1948, към когото отношението изобщо не е приятелско.

Двубоят започна доста изненадващо с оглед на предварителните очаквания и след 33 минути игра, новакът ЦСКА 1948 вече имаше два гола преднина.

Въпреки по-силното начало на мача за ЦСКА, символичният домакин ЦСКА 1948 откри в 19-ата минута, като първият гол в елитната история на клуба отбеляза Мартин Камбуров.

Още при първата опасна контраатака за тима Васил Шопов подаде към Камбуров, който отклони топката във вратата, бележейки своя гол №238 в елита.

Али Соу пропусна страхотен шанс да изравни, след като стреля неточно с глава от чиста позиция, а това се оказа фатално.

Няколко минуит след пропуска му неговите съотборници не успяха да изнесат топката по най-добрич начин. Тя отдие в ЦСКА 1948 и с доза късмет попадна на отлична позиция за Даниел Младенов, който удвои.

Истински шок за ЦСКА, като в следващите минути играчите в бели екипи очевидно изпитваха трудности да организират опасни атаки.

Снимка: Bulphoto

Все пак късметът им се усмихна в даденото от съдията продължение. Димо Атанасов бе надигран от Енрике и направи глупав фаул, след който резултатът вече бе намален.

Влезлият като резерва Ахмед Ахмедов свали топакта към младия Антов, който с глава върна ЦСКА в мача точно преди почивката.

След полувремето ЦСКА, който бе далеч по-опитният и очевидно по-класният тим на терена, започна доста агресивно и бързо постигна целта си.

Ахмедов се отчете с втора асистенция, този път към Али Соу, който с мощен удар в центъра на вратата успя да изравни резултата - 2:2.

Въпреки гола, малко след него Али Соу за пореден път в последните месеци си навлече гнева на феновете, като изпусна чудесен шанс за пълен обрат.

В тези минути играта се развиваше изцяло в половината на ЦСКА 1948, като играчите на ЦСКА тотално контролираха мача, но не успяха да използват предимството си.

Единственот в последните 5 минути на двубоя момчетата на Стамен Белчев поотстъпиха вероятно заради умората, а ЦСКА 1948 имаше няколко контраатаки, които обаче също не доведоха до чисто положение.

Така двата тима си разделиха по точка, която изглежда заслужена, върпеки наглед по-активната игра на ЦСКА.