Сам Алърдайс постигна първата си победа като треньор на Уест Бромич Албиън. “Дроздовете” ликуваха след 3:2 като гости на Уулвърхемптън и по този начин обърнаха гръб на кошмарните си предходни два кръга, в които получиха общо девет гола при загубите от Арсенал (0:4) и Лийдс (0:5). Всъщност единственият гол, отбелязан от УБА под ръководството на Големия Сам бе при 1:1 с Ливърпул на 27 декември, а в дебютната му среща бе записана друга загуба - 0:3 от Астън Вила.

Две дузпи, реализирани от Матеуш Перейра, съответно в 8-ата и 56-ата минута бяха от ключово значение за развитието на двубоя. След като гостите поведоха след по-малко от десет минути, Уулвс стигнаха до пълен обрат след голове на Фабио Силва и Уили Боли в последните минути на първото полувреме.

Семи Ажай изравни за Албиън след седем минути футбол през второто полувреме, а четири след това Перейра вкара за втори път в мача от 11 метра и осигури на своя тим първа победа от 28 ноември насам.

“Вълците” пък не успяват да победят във вече шести пореден шампионатен мач и са на четиринадесето място с 22 точки. Уест Бромич е на предпоследната деветнадесета позиция с двойно по-малко (11), но днешните три със сигурност могат да бъдат от огромно значение в борбата за оцеляване.