След две нулеви равенства в по-ранните мачове днес, първият гол за кръга в родното футболно първенство се оказа напълно достатъчен за Черно море да се изкачи до третото място в класирането. “Моряците” спечелиха с 1:0 у дома срещу Берое и така продължиха впечатляващата си серия от мачове без загуба, която вече се простира в цели девет двубоя.

За последно варненци отстъпиха на Лудогорец на 11 септември, а оттогава досега имат четири победи и пет равенства в шампионатните си двубои.

Леандро Андраде, който бе най-активният футболист за домакините в предни позиции, донесе трите точки на своя тим с гол около четвърт час преди края.

Вратарят на старозагорци Генадий Ганев имаше доста работа през първото полувреме, когато спаси изстрели на Пабло Гарсия, Евгений Сердюк и Даниел Димов. Като цяло Черно море бе доста по-настоятелният тим преди почивката, но така и не успя да стигне до попадение.

Първата опасност на сметката на Берое дойде след повече от час футбол - в 64-ата минута Джонатан Перейра отправи диагонален удар, който премина в непосредствена близост до гредата на Иван Дюлгеров.

Десет минути след това Андраде донесе успеха на своя тим, след като с мощен изстрел от петнадесетина метра вкара победния гол за варненския тим.

Черно море е трети с 28 точки, изпреварвайки в подреждането Славия и Ботев (Пловдив), които не се победиха по-рано в петъчния следобед. Берое пък е шести с 21 точки.