Бразилия спечели сравнително леко едно от най-трудните гостувания във футбола - в Монтевидео над Уругвай. Селесао взе мача с 2:0 и остава с перфектен актив в световните квалификации в Южна Америка, като има 4 победи от 4 мача.

Тази дойде с немалка доза късмет, но и с контрол върху играта през преобладаваща част от двубоя. Домакините, лишени от Луис Суарес и Федерико Валверде в стартовия състав, започнаха устремно и Даруин Нунес едва не счупи напречната греда още в 7-ата минута. После Единсон Кавани изпусна с глава положение, което за неговата класа си е стопроцентово.

И Бразилия се възползва от тези пропуски - взе изцяло топката на домакините и наложи своята игра, а в 34-ата минута поведе. Артур стреля от 20-ина метра, а рикошет прати топката в ъгъла на вратата - 0:1.

В 45-ата минута бразилците разиграха добре от корнер, извадиха топката за удобно центриране и Ричарлисон с глава удвои.

През второто полувреме Уругвай запретна ръкави и в своя непримирим стил опита обрат. Но и мина някои граници на твърдата игра. И все пак бе изненадващо, когато Кавани бе изгонен след намеса на ВАР за настъпване на Ричарлисон. На забавен кадър изглеждаше много грубо, но всъщност нападателят по-скоро настъпи неволно играча на гостите.

Бразилия удължи игото на футболния терен над един от най-старите си врагове - вече 19 години Уругвай няма победа над златистите. Ще станат 20 до октомври догодина, когато ще е следващият шанс, но вече на терена на селесао. За този период от есента на 2001 г. бразилците имат 9 победи, а три мача завършиха наравно.

Аржентина също върви напред в квалификациите, след като мина през трудно гостуване на Перу с 2:0. Воденият от капитана Лео Меси отбор е с 10 точки от 4 мача.

Още до 28-ата минута Нико Гонсалес и Лаутаро Мартинес решиха мача, а Меси през второто полувреме игра почти на ходом, без това да му попречи два пъти да изведе съотборници в идеални позиции за трето попадение.

Голямата изненада на нощта дойде в Еквадор, където местният тим смаза Колумбия с 6:1. Шестима различни голмайстори наказаха фаворизираните гости - Робер Арболеда, Анхел Меда, Майкъл Естрада и Хавиер Ареага направиха 4:0 до 39-ата минута, преди Хамес Родригес от дузпа да върне един гол в края на полувремето.

Гонсало Плата и Первис Еступинян довършиха колумбийците с две късни попадения и ги оставиха с големи въпроси, включително около бъдещето на селекционера Карлуш Кейрош.

Не по-малко изненадващо, но поне не толкова стресиращо като резултат, бе поражението на Чили като гост на Венецуела - 1:2.

В последния мач тази нощ Парагвай и Боливия завършиха 2:2.

В класирането Бразилия има 12 точки, Аржентина е с 10, Еквадор има 9, а Парагвай и Уругвай са с по 6. Първите 4 тима отиват директно на Мондиала, петият играе бараж.

През март догодина битките продължават, а на 30 март е сблъсъкът Бразилия - Аржентина.