Фантастичната форма на Манчестър Юнайтед в Премиър лийг продължи и срещу Борнемут. "Черешките" от южния бряг поведоха след само четвърт част игра на "Олд Трафорд", но се превърнаха в поредната жертва на домакините, които в крайна сметка спечелиха с 5:2.

Така "червените дяволи" грабнаха трети пореден успех, а същевременно нямат загуба във вече осем мача за първенство.

Джуниор Станислас откри резултата, след като промуши топката между краката на капитана Хари Магуайър и отбеляза от почти нулев ъгъл - 0:1. Юнайтед бе в ролята на изоставащ по-малко от петнадесет минути и в 29-ата минута Мейсън Грийнууд изравни, след като получи пас между двама защитници от Бруно Фернандеш и с топовен шут вкара за 1:1. Обратът бе пълен още преди почивката - Маркъс Рашфорд вкара четвъртата си дузпа за сезона след 35 минути игра, а в продължението на първото полувреме Фернандеш пак асистира, този път на Антони Марсиал, който неспасяемо завъртя топката в далечния ъгъл на Аарън Рамсдейл от около 20 метра за 3:1.

Снимка: Getty Images/Guliver Photo

Почти мигновено след подновяването на играта Джошуа Кинг върна един гол за Борнемут, също от дузпа в 49-ата минута, но пет минути след това Грийнууд отбеляза за втори път. Тийнейджърът получи къс пас от Неманя Матич, премина няколко метра с дрибъл и удвои сметката си за 4:2.

Фернандеш украси представянето си и с гол в 59-ата минута. Това стана факт след изпълнение на пряк свободен удар от границата на наказателното поле, като Рамсдейл нямаше особени шансове - 5:2.

Така Юнайтед се настани на четвъртата позиция с 55 точки - една повече от петия Челси, който е и с мач по-малко. "Сините" играят с Уотфорд по-късно днес. Борнемут пък е на предпоследното деветнадесето място с 27 точки.