Националът Петко Христов игра цял мач за Специя при домакинската загуба с 0:1 от Удинезе в третия кръг на Серия А.

Българският защитник се представи на добро ниво, но тимът допусна попадение минута преди края и записа втора загуба за сезона.

19-годишният Лазар Самарджич донесе трите точки за Удинезе с гол в 89-а минута и качи тима на трето място в таблицата със 7 точки.

Специя създаде няколко чисти положения за гол, но неточност в завършващата фаза лиши отбора поне от точка.

Торино постигна първа победа за сезона след разгром с 4:0 срещу новака Салернитана.

Арналдо Сарабрия даде аванс на торинци в самия край на първата част, а след почивката се разписаха Бремер, Побега и Лукич.

Поражението е трето поредно за тима от Салерно.

Дженоа също се поздрави с първа победа за сезона след знаменит обрат от 0:2 до 3:2 при гостуването на Каляри.

Жоао Педро и Чепители дадоха солидна преднина на Каляри, но с два гола на Мохамед Фарес и един на Матия Дестро гостите от Генуа обърнаха развоя на мача.