Левски записа първата си победа от началото на сезона и изобщо взе първи точки след 3:1 над Царско село в четвъртия кръг на първенството.

Хората на Живко Миланов триумфираха на "Герена" след 5-минутен обрат през второто полувреме, като за пореден път се оказаха изоставащи в резултата - този път благодарение на гол на Васил Шопов. Попадения на Борислав Цонев и Мартин Петков в началото на втората част, както и на Адриан Краев в заключителните секунди донесоха първа радост на "сините" фенове.

Тя идва след три поредни загуби на Левски от началото на сезона - срещу Славия (1:2), Ботев Враца (0:2) и Арда (0:2). Царско село на Антони Здравков продължава да е без успех в шампионата, след нулеви равенства с Черно море и Славия, и също загуба срещу врачани с 1:2.

Левски се отлепи от дъното и вече е 11-и с три точки, а Царско село е веднага след него с две.

Снимка: БТА

"Царете" още в началото показаха, че не се притесняват от по-именития съперник и са готови на свой ред да го победят. Направиха няколко опасни атаки, при една от които Димо Бакалов стреля неточно с глава.

След това Левски заигра по-добре и на свой ред направи стойностни нападения. В 11-ата минута Билал Бари стреля след центриране на Иван Горанов, а малко по- късно Мартин Петков също стреля с глава покрай вратата. Най-добрият шанс за Левски през първото полувреме дойде в 18-ата минута. Мартин Петков се възползва от грешка на Александър Александров и се озова очи в очи срещу Янко Георгиев, но стреля право в тялото му.

Снимка: Bulphoto

Царско село поведе в 28-ата минута с триходова комбинация. Александър Александров подаде към Лъчезар Балтанов и бившият капитан на Ботев веднага отклони към Васил Шопов. Последният от близка дистанция реализира за 1:0.

До края на полувремето интересни ситуации нямаше, а изоставането в резултата вбеси феновете на "сините" и те започнаха да освиркват своите играчи при всяко грешно отиграване.

Левски започна много по-добре втората част и създаде опасна ситуация в 48-ата минута. Иван Горанов центрира от левия фланг към Мартин Петков, който с левия крак стреля покрай целта.

В 58-ата минута Левски изравни след подем в играта си. Георги Миланов направи двойно подаване с Мартин Петков и опита да прехвърли Янко Георгиев. Последва спасяване, но топката попадна в краката на Борислав Цонев и той реагира бързо, за да стреля успешно за 1:1

В 63-ата минута Левски направи пълен обрат. Този път Мартин Петков беше точен с много силен изстрел след асистенция на Цонев, който пък бе изведен от Иван Горанов. Красиво попадение за "сините".

В 72-ата минута треньорският щаб и феновете на Левски скочиха срещу главния съдия Драгомир Драганов заради жълт картон за симулация срещу Здравко Димитров. На повторението явно се видя, че няма никакъв контакт.

Домакините продължиха да атакуват и отправиха още два точни удара в следващите минути, но твърде леки. Техни автори бяха Здравко Димитров и Патрик-Габриел Галчев.

До края "царете" не успяха да осъществят адекватен натиск и да потърсят изравнителен гол въпреки бързите си футболисти в атака.

Вместо това допуснаха трети гол в продължението на срещата. Адриан Краев отне на Христо Попадийн и се озова сам срещу вратаря, като го прехвърли по изключително техничен начин за крайното 3:1.

В следващия кръг Левски гостува на Ботев Пловдив, а Царско село приема Арда.