Пловдивският Локомотив изигра един от най-силните си мачове от началото на сезона.

"Смърфовете" разпиляха Етър с 5:0, нанасяйки му първа загуба у дома.

До този момент през сезона, стадион "Ивайло" бе непревземамем, а последното домакинско поражение на "боялрите" бе още в началото на март, с 1:3 от ЦСКА.

Последваха 10 мача за първенство, в които крепостта им не рухна, но днес Локомотив нямаше спирка.

Пловдивският тим се забавляваше на терена, а играчите във виолетови екипи не намираха начин за противодействие.

Още в четвъртата минтуа на мача Димитър Илиев по отличен начин изведе Ален Ожбол, който мушна топката под плонжа на национала Христо Иванов.

Половин час по-късно Ожболт върна жеста на своя капитан, предостави му токата на отлична позиция, от която Илиев нямаше как да сгреши.

До края на полувремето падна и трети гол, който тотално обезсмисли срещата.

Здравко Илиев от Етър фаулира Димитър Илиев, а реферът отсъди дузпа.

Именно капитанът на Локо застана зад топката и вкара втория си гол в мача, гарниран и с асистенция.

Доминацията на Локомотив продължи и през втората част, а два гола на бранителя Стивън Езе оформиха разгрома.

Снажният нигериецсе извиси при корнер в 75-ата минута, а две минути преди края бе на точното място, възползва се от грешка на национала Христо Иванов и вкара за 5:0.

Победата изравни Локомотив на второто място с Левски. Двата тима имат по 26 точки, но "сините" от София спечелиха директния двубой.

Етър пък е десети с 11 точки, а треньорът Росен Кирилов бе изпратен с викове оставка.