ЦСКА 1948 победи Пирин (Благоевград) с 1:0 в Бистрица в мач от междинния 17-и кръг на българския футболен шампионат.

Гол от дузпа на Ивайло Чочев в самия край на първото полувреме реши двубоя, а в хода на второто Станислав Манолев изпусна такава.

Мачът бе равностоен, но благоевградчани направиха твърде много пропуски, а освен това попадение на Мохамед Брахими през първото полувреме беше отменено.

Французинът направи няколко пропуски през тази първа част и може да се каже, че Пирин направи всичко възможно да не вземе нищо от този двубой.

В 20-ата минута Пирин имаше основателни претенции за дузпа, когато Брахими бе съборен от Пиргов, но съдията Георги Гинчев изненадващо отсъди обратен фаул.

В последната минута на редовното време бе дадена дузпа за ЦСКА 1948, след като Бодуров фаулира Бастунов в наказателното поле. От бялата точка Чочев направи категорично изпълнение.

В 67-ата минута и Пирин получи дузпа, когато Станислав Манолев бе съборен от Лазар Марин. Самият Манолев изпълни дузпата, но видя как ударът му е спасен от Даниел Наумов.

Отборът на Уорън Фийни продължава да е без победа при своите гостувания и това го нарежда на предпоследната 13-а позиция с актив от 12 точки.

ЦСКА 1948 спечели втори пореден мач на новия си дом в Бистрица, като преди това победи и шампиона Лудогорец. "Червените" остават на десетата позиция, но вече са с 18 точки и се изравниха с Арда. Те взеха реванш за загубата с 1:4 от Пирин в първия полусезон, като тя остава една от едва три за благоевградчани.