Локомотив Пловдив победи ЦСКА с 2:1 в среща от седмия кръг на Първа лига и се изкачи на втората позиция в класирането.

"Смърфовете" нанесоха първа загуба на "червените" през сезона и първа за наставника Стамен Белчев откакто той за втори път пое отбора през юли.

Петата победа за Локо от началото на сезона означава, че в четвърти пореден мач тимът не губи от столичния съперник. Това е втори пореден успех за Пловдив над София, след като ден по-рано Ботев срази Левски в Коматево със същия резултат.

Поражението за ЦСКА идва дни преди важния плейофен двубой срещу Базел в Швейцария на прага на влизането в групите на Лига Европа. Проблемите, които показаха "червените" в защита, като нищо може да се повторят и срещу класния чуждестранен съперник. Днешната загуба оставя отбора на пета позиция в шампионата. Головете за домакините паднаха след автогол на Юрген Матей и попадение на Момчил Цветанов, двата през първото полувреме. През второто Тиаго вкара за гостите.

Снимка: Bulphoto

Срещата започна на много високо темпо и двата тима имаха последователни шансове за попадение. Първо Бирсент Карагерен стреля неточно от пряк свободен удар, а на другата врата Али Соу направи същото със силен изстрел, след като финтира бранител.

Последва по-добра игра на домакините, които атакуваха по-често и в 27-ата минута поискаха дузпа за игра с ръка на Юрен Матей. Съдията Николай Йорданов не наду свирката.

Малко след това Жул Кейта имаше шанс да открие за гостите, но ударът му бе спасен сравнително лесно от Мартин Луков.

В 32-ата минута Локомотив поведе. Юрен Матей си отбеляза автогол с класно изпълнение с глава, за негово съжаление в грешната врата. Защитникът опита да изчисти топката, но го направи крайно несполучливо.

Само пет минути по-късно Локо отново удари. Момчил Цветанов с фамозен гол от дистанция направи 2:0, като бе подпомогнат от рикошет отново в Матей.

Второто полувреме също започна със силен Локомотив и в 50-ата минута Карагерен имаше добър шанс да покачи резултата, но силният му удар мина покрай вратата.

Първият шанс за "червените" през втората част дойде в 59-ата минута, когато Греъм Кери стреля неточно от пряк свободен удар. Това беше и последното му действие в двубоя.

В 69-ата минута ЦСКА се върна в мача чрез статично положение. Тиаго центрира от фаул и никой не засече топката преди тя да влети във вратата на Луков за 1:2.

Почти веднага след това "червените" можеше да изравнят. Акробатичен изстрел на Матей беше спасен от вратаря, а преди добавката Карагерен изпревари противников играч.

Времето изтичаше, а Локо започна да играе по-уверено и не допусна нови опасности пред вратата си. Множеството центрирания на съперника бяха неутрализирани.

В самия край Филип Михалевич имаше голям шанс на контраатака да направи 3:1, но Бусато излезе и го блокира.