Кризата в отбора на Дунав (Русе) е голяма и изглежда катастрофална. Играчите не са получавали заплати за миналия месец, а просрочените задължения ще са поне в рамките на 60 дни.

Така че днешното поражение на русенци от Ботев (Пловдив) като домакин с 1:2 в 15-ия кръг не бе изненадващо.

Фернандо Виана вкара по една попадение в двете полувремена - 13-а и 49-а минута. И в двата случая асистент бе Александър Тонев.

В 82-та минута Свилен Щерев отправи красив удар, с който нацели гредата. Малко след това Джонатан Перейра събори Фернандо Кавалканте и получи директен червен картон, а съдията посочи бялата точка, макар че нарушението бе извън пределите на наказателното поле. Точен от дузпата бе Ахмед Ахмедов.

Дунав игра без почти никаква мотивация, тъй като наскоро собственикът д-р Симеон Симеонов обяви, че няма да финансира клуба. Дори се заговори, че "драконите" може да се оттеглят от първенството по примера на Верея миналата година.

Отборът е с една победа в първенството от последните девет мача, като в този период отпадна и от ЦСКА 1948 в турнира за Купата.

Ботев също е в криза, но само спортно-техническа. Победата за "канарчетата" бе първа от края на август и едва трета от началото на сезона.

С нея отборът на Ферарио Спасов излиза на десета позиция с 13 точки, като задмина днешния си съперник.