Шампионът Лудогорец допусна изненадваща грешка, но все пак продължи серията си без загуба в първенството.

Разградчани завършиха наравно 1:1 с Черно море у дома в мач от 19-ия кръг на Първа лига.

Лудогорец бе на път да загуби мача, но шест минути преди края влезлия като резерва Якуб Швиерчок се оказа герой за домакините.

Полякът по отличен начин стреля между купа от играчите в наказателното поле, пращайки топката в ъгъла на Митрович, който почти нямаше видимост в случая.

Факт е обаче, че "моряците" отново измъчиха шампиона, а и откраднаха до голяма степен изненадваща точка. Именно отборът от Варна нанесе двете загуби на Лудогорец на родната сцена през 2019-а.

Естествено, мачът изцяло се контролираше от разградчани през всичките 90 минути, но пък Черно море бе много опасен на контраатаки.

Те бяха малко, но всичките носеха сериозни опасности. Иса на два пъти пропусна, но в края на първата част гостите ликуваха.

Родриго центрира отлично, Иса отново се размина с топката, но там бе оставеният непокрит Фаьд Актау, който на празна врата вкара първия си гол в българския футбол.

През втората част Иса най-накрая стигна до гол, който обаче бе правилно отменен заради засада, а с това се изчерпаха и шансовете за "моряците".

В последните 20 минути на мача, топката изцяло бе в половината на гостите, които трудно минаваха центъра.

Лудогорец натискаше, а Марселиньо, Лукоки и Чибота направиха пропуски.

В 75-ата минута разградчани имаха сериозни претенции за дузпа, след като топката тупна на земята и се удари в ръката на Димов, но Георги Кабаков бе категоричен, че няма да отсъди дузпа в тази ситуация.

Така дойде и голът на Швиерчок, донесъл равенството на Лудогорец.

След него полякът имаше още два отлични шанса, а гол на Кешеру бе отменен заради нарушение. Кабаков бе категоричен, че хвърляйки се на шпагат, румънецът е фаулирал вратаря на гостите. Положението бе доста спорно, а от лагера на шампиона дори обмислят да пуснат жалба срещу съдийството.

Така Лудогорец допусна изненадваща грешка, а утре Левски ще има шанс да стопи разликата на 5 точки, стига да победи Витоша Бистрица на "Герена".