Националното крило Николай Димитров бе титуляр, а Урал поднесе голямата изненада в четвъртфиналите за Купата на Русия, изхвърляйки гранда Спартак (Москва).

Пред 19 000 в Екатеринбург, домакините спечелиха с 1:0, а румънецът Козмин Бичалви вкара победно. Успехът прати Урал на полуфинал след 1:1 в Москва в първия мач. На път за финала го чака среща с шампиона Локомотив (Москва), отново в два двубоя.

Димитров изигра поредния си силен мач, а след него участва и в паметната снимка от съблекалнята за триумфа над гранда.

Спартак е в дълбока криза, като клубът е раздиран и от скандали, смяна на треньора и освобождаването на основни играчи през зимната пауза.

Един от тях бе Ивелин Попов, който със своя нов клуб Ростов стигна също до полуфиналите. Заради участието на Краснодар в Лига Европа, четвъртфиналните битки бяха изтеглени за февруари, а в реванша Ростов победи с 1:0 и с общ резултат 3:2 стигна финалното каре в турнира.

Още двама българи ще има на полуфинал, което гарантира поне един роден футболист във финала на 22 май на стадион "Лужники".

Халфът Георги Костадинов бе на терена 90 минути за Арсенал и помогна за 1:1 у дома срещу Оренбург, което бе напълно достатъчно след успеха с 4:2 навън в първия мач. Така за първи път в историята си отборът от Тула е на полуфинал, където ще срещне Попов и Ростов.

В Арсенал играе и Михаил Александров, който е близо до завръщане на терена след тежка травма и е възможно да е готов поне за финала, ако не и за полуфиналните сблъсъци.

Те са на 3 е 15 март, като поне един роден играч ще стигне до мача за трофея.