Славия остави зад гърба си пореден драматичен мач с много голове, побеждавайки Витоша (Бистрица) с 3:2 след обрат през второто полувреме и продължи тенденцията от миналия сезон.

Срещата от първия кръг на родния шампионат даде да се разбере, че двата отбора искат да играят атакуващо, тъй като в отбрана много, много не ги бива. И това даде резултат с числово изражение.

"Белите" стигнаха до успеха в 88-та минута, когато Калоян Кръстев се разписа с глава. Те изравняваха на два пъти в резултата преди да стигнат до победното попадение.

Витоша поведе в 11-та минута с гол на Георги Амзин, който стреля извън наказателното поле и топката влетя в десния ъгъл на пазената от Антониос Стергиакис врата. Само две минути по-късно обаче Дарко Тасевски пусна извеждащ пас към Янис Карабельов, който завърши атаката с удар ниско в близкия ъгъл на Кристиян Кацарев и Славия изравни за 1:1.

"Белите" пропуснаха чисто положение чрез Радослав Кирилов още в атаката си след гола, а Витоша поведе отново в 23-та минута. Мартин Станкев центрира към Емил Гъргоров и той се разписа със силен шут от около седем метра.

Равенството се задържа до края на полувремето, а Славия изравни след точно час игра. Това се случи след жестока грешка на вратаря Кацарев, който не успя да улови висока топка в наказателното си поле, а вместо това я свали на пътя на Тасевски. Македонският халф протегна крак и я вкара в мрежата на гостите за 2:2, записвайки гол и асистенция в мача.

Витоша удари греда 15 минути преди края след силен шут на Теофилос Курупис, а Карабельов пропусна за Славия малко по-късно. "Белите" все пак стигнаха до победен гол в 88-та минута, когато Милен Гамаков центрира за Кръстев отляво и той стреля с глава в далечния ъгъл за крайното 3:2.

С тази победа Славия се изравни на върха в класирането с Берое и Лудогорец.