Отборите от долната осмица на родния елит сътвориха поредния голов спектакъл в последните кръгове.

Ботев (Враца) спечели гостуването си на Витоша (Бистрица) с 5:2.

Освен седемте гола, в мача имаше още две отменени попадения и две греди, както и няколко сериозни пропуска.

Получилият се резултат на практика означава, че Ботев ще играе в плейофите за Лига Европа заедно с Етър, докато Витоша и Верея ще играят в баражите за своето оцеляване в елита.

Въпреки изразителният резултат в полза на врачани, мачът в Бистрица бе равностоен и домакините имаха своите шансове да изкопчат нещо от него.

Още в 30-ата секунда Ботев стигна до гол, но отменен заради засада.

Юношата на Левски отбеляза нов гол пет минути по-късно, но и той бе отменен заради засада.

Силното представяне на врачани продължи и до 30-ата минута гостите имаха три гола преднина.

Младият Емил Стоев вкара два бързи гола с мощни волета, а Домовчийки направи преднината на Ботев класическа с третия си гол в мача, но единствено той бе редовен.

Това не бе всичко през първата част, защото Купенов намали, а Емил Стоев оформи своя хеттрик, само в рамките на 41 минути.

Зрелището през втората част продължи. Множество пропуски, гол на Долапчиев за 2:4 и още две греди, с които бистричани можеха да изравнят.

Крайният резултат бе оформен в последната минута, когато Даниел Генов се разписа със страхотно изпълнение.