Португалия направи голяма стъпка към класирането си в елиминациите на Световното първенство в Русия.

Играчите на Фернандо Сантош победиха трудно Мароко с 1:0 във втория си мач от Група "B" и фактически изхвърлиха съперника си от по-нататъчно участие в шампионата.

Португалия игра много по-слабо в сравнение с мача с Испания (3:3) и имаше голяма доза късмет. Ранен гол на Кристиано Роналдо обаче стигна за успеха, който води до актив от 4 точки в групата.

Лошите новини са за отбора на Мароко, който след две силни представяния и злощастен развой остава с кръгла нула в актива.

Португалия откри още в петата минута с първата си атака в срещата. Обичайният заподозрян Кристиано Роналдо се разписа с глава след центриране на Жоао Моутиньо. Това е четвърти гол на КР7 на Световното първенство.

Минути след това суперзвездата можеше да вкара второто си попадение в мача, но диагонален удар мина встрани.

Мароко показа много добри неща през първото полувреме и организира няколко добри атаки, най-вече по десния фланг. Напрежение в наказателното поле на Руй Патрисио имаше, но не и предпоставки за изравнителен гол.

Африканците продължиха позитивното си представяне и през второто полувреме. Нещо повече - те изцяло владееха инициативата и се настаниха трайно в половината на съперника.

В 57-а минута Патрисио трябваше да се намесва по брилянтен начин след удар с глава на Юнес Беланда.

Последваха куп центрирания на мароканците, много от които бяха засичани, но мерникът на "атласките лъвове" изневеряваше.

Темпото в тима на иберийците рязко спадна, а единственото по-интересно около наказателното поле на Мароко бяха две театрални падания на Кристиано.

Суперзвездата на "Реал" обаче е големият печеливш, тъй като с попадението си поведе в голмайсторскат листа, като вече има 4.