Байерн (Мюнхен) завърши груповата фаза на Шампионска лига със стил и нова победа.

Баварците спечелиха с 3:1 срещу миналогодишния шампион Тотнъм и завършиха на първото място в групата, докато "шпорите" са втори.

Крайните им позиции бяха ясни и преди мача, но двата тима играха за честта си, предоставяйки на зрителети страхотен мач с три гола и доста положения.

Тотнъм все пак пристигна в Мюнхен в търсене на реванш за поражението с 2:7 в Лондон през октовмри.

"Шпорите" обаче отново се провалиха, този път под ръководството на Жозе Моуриньо.

Баварците бяха доста по-добрият тим на "Алианц Арена" и въпреки колебанията си в Бундеслигата, завършиха групата в Шампионска лига с 6 успеха от 6 мача.

Головата разлика на немският гранд също е доста впечатляваща - 24 вкарани, срещу 5 допуснати гола.

Снимка: АР/БТА

Байерн започна с вихрените си атаки от самото начало, а след няколко пропуска, голът логично падна в 14-ата минута.

Гнабри проби и опита пас към Коутиньо, но щастлив рикошет прати топката в Кингсли Коман, който също бе на добра позиция и не сбърка.

13 минути след гола си Коман трябваше да напусне играта, защото получи неприятна контузия - поредна в неговата кариера.

Преди това обаче Тотнъм се бе добрал до равенството чрез една от изненадите в състава - Райън Сесеньон. Топката стигна до 19-годишния младеж след чудесна атака, а той я завърши с хладнокръвен диагонален шут.

Активната игра и на двата тима продължи, но далеч по чистите шансове бяха в полза на Байерн. Головата машина Роберт Левандовски обаче почиваше на пейката и баварците пропускаха.

Така дойде последната минута на първата част, когато влезлият като резерва Томас Мюлер бе на точното място, за да изведе баварците отново напред.

Опитният Мюлер бе в малкото наказателно поле, където отиде рикоширалият от гредата удар на Дейвис, а при добавката грешка нямаше.

Минута по-късно Филипе Коутиньо отправи страховит удар, но той срещна горната греда и тупна точно на голлинията.

Събитията на терена в началото на втората част не бяха кой знае колко по-различни.

Дилипе Коутиньо още няколко пъти опита късмета си от далечна дистанция, докато най-накрая не вкара в 64-ата минута. Отлично насоченият му удар не остави шансове на стражът на Тотнъм.

Третият гол сякаш усмири и двата тима. Байерн разиграваше спокойно, знаейки, че работата е почти свършена, докато Тотнъм очевидно нямаше намерение да се впуска в отчаяни опити за изравняване.

Така Байерн постигна целта си с първото място в групата. Тотнъм също продължава от втората позиция, която Жозе Моуриньо заема за трети път в кариерата си в Шампионска лига. При предишните два пъти той изведе отборите си до трофея.

В другия мач от групата гръцкият Олимпиакос победи Цървена Звезда с 1:0.

Победата бе жизненоважна за гърците, защото им помогна да изпреварят сръбския си съперник в борбата за място в Лига Европа.