Благоевград се сбогува с елитния футбол в Първа лига след като "Пирин" загуби решаващия двубой с "Витоша" Бистрица като домакин с 1:2.

Общият резултат от 2:2 означаваше, че бистришките "тигри" печелят с повече голове на чужд терен и ще играят бараж с "Локомотив" (София), който завърши втори във Втора лига.

Двубоят в Благоевград бе белязан от потресаваща съдийска неточност при втория гол на гостите (63-a минута), с който те поведоха с 2:0.

По чудо не бе отсъдена засада на голмайстора Григор Долапчиев, който бе с две тела дистанция зад последния бранител на "орлетата".

Всички на терена спряха да играят в очакване на отсъждането, но такова не дойде. Бившият нападател на ЦСКА се възползва от ситуацията и отбеляза.

Вина има главният съдия Станислав Тодоров, който не призна вдигнатия флаг на страничния рефер.

Иначе преди това в 60-а минута Радко Мутавчийски откри резултата след центриране на Ивайло Лазаров от фаул.

"Пирин" намали на 1:2 в 66-а минута след огледална ситуация. Конър Хендерсън центрира и Костадин Ничев върна надеждите на домакините. Те обаче не успяха да стигнат до изравняване и се простиха с елитния футбол.

В продължението Петко Цанков от "Витоша" получи втори жълт картон за бавене на играта, но той и съотборниците му получават още един шанс да останат в Първа лига.

Имат реална възможност да го направят след само една победа в целия редовен сезон и актив от... 13 точки. В същото време "Пирин", който е с 30 пункта, изпадна.