Ботев взе първата с победа за новото първенство, след като стигна до обрат от 0:1 до 3:1 у дома над Дунав. Познат герой вдъхнови "канарчетата" за песен - Тодор Неделев, който наниза хеттрик.

Всичко тръгна неприятно за домакините, като Георги Динков реализира за 0:1 в 22-рата минута. След 14 минути обаче публиката в Коматево се поуспокои, след като бразилецът Тайлон се пребори и пусна голов пас към Неделев - 1:1.

До края на полувремето домакините трябваше да водят, но изпуснаха шансове за втори гол.

Той дойде в 62-рата минута, когато отново Тайлон се пребори с объркалия се в отбрана Стефан Христов, пусна пред вратата на Неделев, който отново не сбърка - 2:1.

В края националът показа една от магиите си, дриблира сам пред наказателното поле и стреля по диагонала в долния ъгъл, за да оформи хеттрика си. Както и в последните години, очевидно няма спор кой ще е лидер на Ботев и през този сезон.

Победата бе дебютна за Желко Петрович, новия треньор на "канарчетата". Те са с 4 т. от първите два двубоя, докато Дунав е с 0.