Реал (Мадрид) и Барселона допуснаха изненадващи загуби в Ла Лига само в рамките на няколко часа. Определено нещо, което не виждаме всяка седмица.

Новакът Кадис шокира Реал с 1:0 насред Мадрид, а на няколко километра разстояние - в предградието Хетафе, местният тим със същия резултат победи и Барселона.

По ирония на съдбата, двата тима играха в нетрадиционните розови екипи, а това очевидно не им донесе успех седмица преди Ел Класико.

Успехът на Кадис бе първи за скромните гости от област Андалусия над Реал от 30 години, но той в никакъв случай не дойде незаслужено.

Още в 16-ата минута Антони Лосано излезе само срещу Тибо Куртоа и го преодоля, извеждайки Кадис напред в резултата.

Кралския клуб имаше цялото време на света да обърне мача, но играта му бе прекалено безлична. Показателен е фактът, че Зинедин Зидан извърши 4 смени накуп на почивката, но дори и те не спасиха резила.

Няколко часа по-късно, отборът на Хетафе, който днес носеше само името Фе, призовавайки испанския народ да не губи вярата си в трудния момент, постигна исторически успех.

За разлика от мача между Реал и Кадис, тук мачът бе дале по-атрактивен, като можеше да отдие и в двете посоки.

Ключовият момент обаче дойде в 55-ата минута, когато Френки де Йонг извърши глупаво нарушение в наказателното си поле, а от отсъдената дузпа Хайме Мата успя да открие.

Голът му се оказа и победен, макар Барса да изпусна доста шансове. Може би решаващ фактор се оказа видимо умореният Лионел Меси, който изигра мач в Боливия преди три дни, а днес въпреки часовата разлика, игра и в Ла Лига.

Той не бе на нужното ниво, а от това пострада и Барса. Все пак каталунците могат да съжаляват за многото си пропуски, както и гредите.

След вкараната дузпа, Хетафе също имаше няколко шанса да реши всичко, но не се възползва.

Така след днешните си победи, Кадис и Хетафе събраха по 10 точки, колкото имат и другите лидери Реал (Мадрид) и Гранда.