Шампионът на България в последните девет сезона - Лудогорец, стартира по кошмарен начин пътя към своя десети пореден трофей.

Разградчани шокиращо загубиха с 1:3 гостуването си на Ботев във Враца в мач от първия кръг на шампионата.

Макар резултатът да изглежда стряскащ и изненадващ, той в никакъв случай не бе несправедлив.

Домакините от Враца изиграха страхотен мач и под проливния дъжд успяха тотално да надиграят Лудогорец.

За разградчани пък това бе поредно доказателство, че отборът изпитва сериозни игрови проблеми. Те се забелязаха още преди седмица, при загубената Суперкупа от Локомотив (Пловдив). Днес впечатленията се затвърдиха, като шампионът направи поредния си безличен мач.

В играта на тима липсваше агресия, както и идеята в атака. От отсрещната страна пък Ботев подходи агресивно, и успя доста по-добре да се приспособи към мокрия терен, което се оказа решаващо.

Голяма роля изигра и разградският капитан Светослав Дяков, който в 33-ата минута остави отбора си с човек по-малко.

Дяков глупаво задържа противников играч в средата на терена, а при положение, че вече имаше жълт картон, съдбата му бе ясна.

Но и преди картона на Дяков, на терена имаше само един отбор, като това бе Ботев.

Единствената опасност за разградчани бе далечен удар в 23-ата минута, а Ботев от своя страна изпусна няколко страхотни шанса.

Така логичното се случи в 43-ата минута, когато Даниел Генов отпарви прекрасен пас към Валери Домовчийски и нападателят на домакините без проблем прати топката във вратата.

Още в самото начало на втората част шокът за шампионите бе пълен, защото Ботев удвои резултата.

Аласан Ндиайе стреля с галва след корнер, вратарят Ренан изби удара му, но топката отиде в Даниел Генов, който не сбърка.

Дори и при този развой Лудогорец не намираше сили да натисне противника и да стигне до положение.

Врачани изглеждаха доста уверени на терена, контролираха мача и дори уцелиха греда чрез Генов. Те все пак стигнаха и до трети гол, който тотално срина Лудогорец. Негов автор бе Петър Атанасов.

Шампионите все пак стигнаха до почетен гол от нищото, за да направят срама си по-малък. В последната минута на мача съдията отсъди дузпа, която Каули реализира за крайното 3:1 в полза на Ботев.

Така след серия от 35 мача без загуба в първенството, Лудогорец вече е в серия от две поражения, след като загуби и последния мач от миналия сезон.

Ако прибавим и провала в турнира за Суперкупата, поредните загуби стават три.