Манчестър Юнайтед направи сериозна домакинска издънка в третия кръг на първенството.

"Червените дяволи" загубиха с 1:2 от Кристъл Палас, а поражението бе първо от този противник в ерата на Висшата лига.

Победното попадение, което смълча "Олд Трафорд" падна в 93-ата минута, когато домакините се бяха хвърлили в търсене на успеха.

Пол Погба обаче загуби топката в центъра и след светкавична контраатака гостите от Лондон ликуваха.

Героят бе Патрик Ван Анхолт, който вкара с диагонален шут, който спокойно можеше да бъде спасен от Давид Де Хеа.

А само три минути по-рано Манчестър Юнайтед бе стигнал до равенството.

В 89-ата минута младият уелсец Даниел Джеймс с красив удар вкара за 1:1, само за да получи отборът му още по-звучен шамар в последните секунди.

Embed from Getty Images

Юнайтед иначе бе по-добрият тим през целия мач, който се развиваше изцяло в половината на гостите.

Кристъл Палас рядко минаваше центъра на терена, но пък с три точни удара успя да вкара два гола.

Първият от тях падна след половин час игра, когато Джордан Аю се измъкна от отбраната на "червените дяволи" и пусна топката покрай Де Хеа.

От този момент Юнайтед атакуваше яростно, а всичко можеше да се развие по друг различен начин в 70-ата минута.

Съдията отсъди дузпа, но Маркъс Рашфорд уцели гредата.

Именно пропуск от дузпа отне трите точки на тима преди седмица срещу Уулвърхемптън, но тогава грешникът бе Пол Погба.

Мнозина обвиняваха Солскяер, че не е поверил изпълнението на Рашфорд. Ето, че днес го стори, но и английският национал се провали.

Така гол във вратата на Висенте Гуаита не падаше, докато не се стигна до драматичните последни минути, в които Джеймс изравни, а Ван Анхолт пък донесе успеха на гостите.