ПСЖ постигна много значима победа във втория си мач от груповата фаза на Шампионска лига - 2:0 в Париж срещу Манчестър Сити в дербито на най-богатите отбори.

"Парк де Пренс" стана свидетел не само на първи успех срещу този съперник, но и дебютен гол за Лионел Меси, който откри сметката си за новия си клуб през второто полувреме при четвъртия си мач. Меси вече има седем гола в пет сблъсъка срещу отборите на Гуардиола.

Така ПСЖ се реваншира за феновете си за разочароващото нулево равенство с аутсайдера в група "А" Брюж, а Сити не успя да надгради успеха си над Лайпциг с 6:3. Двата богаташки отбора остават на второ и трето място с по 3 точки, тъй като белгийците днес победиха германците с 2:1 като гост и повеждат с четири точки.

Парижани стигнаха до успеха днес с голове на Идриса Гей в началото и на Меси, но и имаха късмет, тъй като през първата част гредата на два пъти спря "гражданите" за попадение. Като цяло обаче отборът на Пеп Гуардиола не направи достатъчно, за да си тръгне с актив от двубоя.

ПСЖ поведе в резултата още при първата си опасна атака - в осмата минута. Килиан Мбапе проби през десния фланг и пусна опасен пас към Неймар. Бразилецът опита да стреля, но само отклони леко топката и тя стигна до Идриса Гей, който от близка дистанция разстреля ъгъла на вратата за 1:0.

В 26-ата минута Сити по чудо не изравни резултата, удряйки два пъти греда в рамките на няколко секунди. Всичко се случи след центриране от ляво, а след това последователно Рахийм Стърлинг и Бернардо Силва някак си не успяха да вкарат, като горната греда им попречи. Невероятен момент, който се случва изключително рядко.

В 38-ата минута ПСЖ направи много бърза атака, която завърши с пас на Килиан Мбапе към Андер Ерера, който стреля силно, но Едерсон направи хубаво спасяване. След последвалия корнер Мбапе даде ново добро подаване, но Идриса Гей се размина с топката пред гол линията.

Сити бе опасен при центрирания и в 43-ата минута такова от корнер доведе до удар с глава на Рубен Диаш на далечната греда и важна намеса на Джанлуиджи Донарума.

Сити започна силно втората част и в 54-ата минута Рияд Марез изведе Кевин Де Бройне, който стреля силно, но последва ново спасяване на италианския страж.

"Гражданите" продължиха да търсят изравняването, но бяха попарени в 74-ата минута от Лионел Меси. Аржентинският гений проби, направи двойно подаване с Мбапе и стреля неспасяемо в горния десен ъгъл на Едерсон.

ПСЖ: Донарума, Хакими, Маркиньос, Кимпембе, Мендеш, Ерера, Верати, Гай, Мбапе, Неймар, Меси

МАН СИТИ: Едерсон, Уокър, Диаш, Лапорт, Кансело, Бернардо Силва, Родри, Де Бройне, Грийлиш, Марез, Стърлинг