Халфът Жоржиньо Вайналдум дойде на помощ за ПСЖ в 92-ата минута, за да може вицешампионите в Лига 1 да измъкнат равенство 1:1 при гостуването си на Ланс в мач от 17-ия кръг.

Нидерландският национал реализира с глава и изравни гол на Секо Фофана от второто полувреме, като ПСЖ остава първи с 42 точки.

Отборът на Маурисио Почетино отново изглеждаше без идея как да пробие на хартия по-слаб съперник, въпреки че в атака имаше аржентински квартет от Леандро Паредес, Анхел Ди Мария, Мауро Икарди и Лионел Меси.

След 70-ата минута на помощ влезе и резервата в този мач Килиан Мбапе, но ситуацията не се промени до гола на Вайналдум, който не за първи път през сезона измъква отбора.

Това беше второ поредно равенство за парижани в първенството след 0:0 с Ница три дни по-рано.

Издънката обаче не беше наказана, тъй като основният преследвач Олимпик Марсилия изненадващо загуби домакинството си на Брест с 1:2 след обрат през второто полувреме. Намира се на втора позиция с 29 точки.

В другия мач от деня шампионът Лил победи Троа с 2:1 и се изкачи до седмото място.