ЦСКА е четвъртфиналист за Купата на България след трудна победа с 1:0 над Арда в Кърджали.

Столичният гранд определено не изигра най-добрия си мач, но гол на Али Соу в самото начало бе достатъчен за успеха.

Новакът в елита Арда от своя страна остави отлично впечатление, изпусна доста шансове, уцели и греда, а два гола на кърджалийци бяха правилно отменени заради засада.

Очакванията това да е дербито от тази фаза на турнира се оправдаха напълно, като двата тима изиграха интересен и драматичен двубой.

През почти цялото време Арда бе по-добрият тим на терена, който атакуваше доста по-често и разнообразно. Това обаче не се оказа достатъчно за успех над столичния гранд.

ЦСКА все пак имаше и шанса да открие след само 63 секунди игра, когато ужасяваща грешка на Зоран Гаич изведе Али Соу на отлична позиция, а гамбийският национал преодоля вратаря, за да даде преднина на "червените".

Това бе един от малкото атакуващи проблясъци на столичния тим, при това той дойде по-скоро заради грешката в "синята" отбрана, а не бе плод на "червена" атака.

Но голът "от съблекалнята" не остави избор на домакините и те тръгнаха в атака.

Арда заигра добре, а Иван Коконов имаше чудесен шанс да изравни в 10-ата минута. Бразилският вратар на гостите Густаво Бусато спаси удара му.

До края на полувремето, въпреки че контролираше играта, Арда не създаваше чисти голови ситуации, а разчиташе предимно на центрирания, които не представляваха трудност за отбраната, водена от Албентоса и Занев. Играта обаче се водеше изцяло около наказателното поле на ЦСКА.

В самото начало на втората част дойде и най-чистият шанс за Арда, когато Зоран Гаич пропусна да се реваншира за грешката си. Сръбският бранител получи топката в малкото наказателно поле, но уцели гредата.

Мачът бе съпътстван и от доста нерви, като реферът Ивайло Стоянов раздаде 9 жълти картона, а в 67-ата минута остави отборите с по един човек по-малко. Илиас Хасани от домакините и Али Соу се сдърпаха, имаше и удар по играча на Арда. Това означаваше директен червен картон за Соу и втори жълт за Хасани.

В заключителните минути Арда се хвърли в отчаяни опити за гол, което предостави на ЦСКА два чисти шанса да реши мача с второ попадение на контраатака, но Саломон Отабор и Тони Уот ги пропиляха.

Това можеше да струва скъпо на ЦСКА, защото в последната 95-та минута Арда изравни чрез Александър Георгиев, но съдията отмени гола, отчайвайки домакините.

Решението бе правилно, а това бе вторият отменен гол на Георгиев в мача. Подобна ситуация имаше и през първата част, но отново съдийското решение бе правилно.

Така ЦСКА става поредният четвъртфиналист за Купата на България.

На този етап стигнаха още Лудогорец, Левски, Ботев, ЦСКА 1948, Ботев (Гълъбово), Ботев (Враца), а последният осми тим ще бъде определен по-късно днес в мача Локомотив (Пд) - Литекс.