Пари Сен Жермен и Манчестър Юнайтед оправдаха очакванията и изиграха прекрасен двубой под неспирния дъжд на "Парк де Пренс" в първия и за двата тима мач през сеонз в Шампионската лига. Точно както и в последната среща помежду им в Париж, победата бе за гостите, а герой бе Маркъс Рашфорд. Днес десетката на Юнайтед вкара победния гол за 2:1, връщайки спомени за попадението, с което класира своя отбор за четвъртфинал в турнира преди година и половина.

Неймар бе изключително напорист от самото начало на "Парк де Пренс", но противно на активността му, гостите първи имаха шанс да вкарат. Това се случи в 9-ата минута, когато Абду Диало сгреши, а Маркъс Рашфорд пропусна от няколко метра разстояние.

В 20-ата минута съдията Матело Лаос отсъди дузпа в полза на англичаните след нарушение срещу Антони Марсиал. Капитанът в този мач Бруно Фернандеш традиционно се отправи да стреля от единадесет метра, но Кейлор Навас спаси. Радостта на парижани обаче бе кратка, защото се оказа, че Навас е направил крачка напред и изпълнението ще се повтори. Португалецът отново стреля в същия ъгъл, докато Кейлор се хвърли в противоположния - 1:0 в 23-ата минута.

Французите очаквано упражниха натиск в опит да изравнят, но така и не съумяваха да го сторят, спирани от защитата на "червените дяволи" и силни изяви на Давид де Хеа, който днес бе на високо ниво.

Снимка: АР/БТА

В 38-ата минута Фернандеш стреля опасно, принуждавайки Навас да покаже добър рефлекс, а секунди след това костариканецът пак направи впечатляващо спасяване.

Килиан Мбапе размина с лекота няколко защитници на Манчестър рано през второто полувреме, но стреля неточно, а в 54-ата минута опит за центриране на Курзава уцели напречната греда. Само минута по-късно се стигна и до изравняване, след като Неймар "асистира" от корнер, а Антони Марсиал неспасяемо заби топката с глава в собствената си мрежа - 1:1

Малко след това французинът можеше да се поправи, но отново с глава стреля над гредата, този път на правилната врата. Почти веднага след това от ПСЖ искаха дузпа, но такава не бе отсъдена след падане на Мойс Кийн.

В 68-ата минута Маркъс Рашфорд отново изпробва Навас, който изби силния му удар в корнер, но двадесет минути по-късно ситуацията бе различна. Три минути преди края младата звезда на англичаните проби в наказателното поле и отбеляза с неспасяем шут, донасяйки победата на своите.

Така воденият от Оле Гунар Солскяр отбор оглави класирането в група H. В другата среща от групата РБ (Лайпциг) победи с 2:0 Истанбул Башакшехир с два гола на Анхелиньо, който е преотстъпен в Германия от другия манчестърски тим - Сити.