Расистки скандирания спряха за малко мача от 5-ия кръг на Серия А межуд Аталанта и Фиорентина, който в крайна сметка завърши 2:2. Виолетовите от Флоренция водеха с 2:0, но допуснаха изравняване и остават единствени в първенството без победа.

Скандиранията бяха насочени към защитника на Фиорентина Далберт Енрике, който е черен. Съдията Даниеле спря срещата след около половин час игра и нареди на диктора да прочете съобщение по уредбата, с което да призове публиката на Аталанта да престане с обидите, като в противен случай мачът ще бъде прекратен. Все пак срещата продължи, а по това време гостите от Фиорентина вече водеха с 1:0 с попадение на Енрике Киеза, който се разписа и благодарение на рикошет.

Киеза асистира на френския ветеран Франк Рибери, който удвои в 65-ата минута за своя първи гол с виолетовата фланелка.

Но гостите пропуснаха първата си победа в шампионата в рамките на последните 6 минути. Бившият нападател на Ла Виола Йосип Иличич върна едно попадение 6 минути преди края, а Тимъти Кастан оформи крайното 2:2 в 5-ата минута на добавеното време с далечен изстрел.

Така Аталанта е на 5-о място със 7 точки, докато Фиорентина е с 2 на последното 20-о.