Черно море и Левски завършиха наравно 0:0 на "Тича" в любопитен двубой от 23-ия кръг на Първа лига.

Двата отбора не си направиха услуга с това равенство, тъй като то ги отдалечи от потенциална позиция в топ 6, който бива затворен от ЦСКА 1948. "Моряците" са седми на четири точки от шестия в таблицата, а "сините" са осми на шест разлика. В следващия кръг предстои важен мач между ЦСКА 1948 и Черно море.

Страхотен мач за домакините от Варна днес направи вратарят Георги Георгиев, който сътвори няколко впечатляващи спасявания през първата част. През втората Черно море остана с човек по-малко заради червен картон на капитана си Даниел Димов. Така в осми пореден мач между тези два отбора на "Тича" неизменно има изгонен играч.

Левски увеличи серията си без загуба в първенството на седем мача, но най-вероятно ще се надява на място в евротурнирите чрез евентуален бараж. Такава може да е и целта пред Илиан Илиев и Черно море.

Левски пропусна златен шанс в осмата минута да открие реузлтата, когато Билал Бари стреля във вратаря в ситуация един срещу един, макар и под натиска на двама бранители.

В 12-ата минута Мартин Петков изпълни ъглов удар и последва силен удар с глава на Бари, но бившият страж на "сините" Георги Георгиев направи едно от спасяванията на сезона.

В следващата атака Георгиев отново се прояви, този път след удар на Мартин Петков. Вратарят на домакините направи три последователни спасявания за компилация. Четвъртото дойде в 26-ата минута след нов шут на Бари.

Първият реален шанс за "моряците" дойде в 39-ата минута, когато Васил Панайотов от пряк свободен удар прати топката над гредата.

В края на полувремето Родриго стреля опасно и топката мина до дясната греда на Микулич.

Втората част не предложи толкова много голови положения, но атракцията бе налице. В 64-ата минута удар на Илиан Илиев от малък ъгъл бе спасен от Звонимир Микулич.

В 83-ата минута националът и капитан на Черно море Даниел Димов получи втори жълт картон за нарушение срещу Адриан Краев.