Челси и Арсенал завършиха наравно 2:2 на "Стамфорд Бридж" в интересен мач от междинния 24-и кръг на Висшата лига.

"Артилеристите" играха с човек по-малко близо 75 минути, но на два пъти заличиха пасив, като последният гол падна три минути преди края на редовното време.

Франк Лампард може да е доволен от агресивния стил на неговите в атака, но те пропуснаха не малко шансове да решат мача. Микел Артета ще е по-удовлетворен, тъй като отборът му показа характер в трудна ситуация, а младото откритие Габриел Мартинели вкара във втори пореден мач.

Арсенал започна по-силно двубоя и направи няколко устремни атаки, но първата истинска добра възможност бе за "сините". Удар с глава на Антонио Рюдигер попадна в обсега на Бернд Лено.

Темпото беше много високо и малко след това техничен удар на Калъм Хъдсън-Одой кацна на горната греда - късмет в тези минути за "артилеристите".

Натискът на Челси бе осезаем и даде резултат в 26-ата минута. Тами Ейбрахам се възползва от лошо излизане на Лено и мина покрай него. Преди да може да стреля в опразнената врата бе спънат умишлено от Давид Луис. Грешката обаче бе на Шкодран Мустафи, който върна по ужасен начин топката. Отсъждането бе дузпа и червен картон, а тя бе реализирана от щатния изпълнител Жоржиньо - 1:0.

Второто полувреме бе логично да бъде изцяло под диктовката на Челси, а Арсенал разчиташе на бързоногите си играчи в атака. В 63-ата минута това даде резултат. Младият Габриел Мартинели пробяга две трети от терена на контраатака и реализира във втори пореден двубой.

В 84-ата минута Челси изглеждаше, че прави своя победен удар. При късо изпълнение на ъглов удар Калъм Хъдсън-Одой хвана защитата неподготвена с остро центриране и Сесар Аспиликуета засече с крак, за да вкара за 2:1.

Само че Арсенал не се предаде и сякаш от нищото изравни в 87-ата минута. Ектор Белерин се разписа с прецизен диагонален удар по земя от границата на наказателното поле.

До края на мача Челси направи два значими пропуска, като този на Мичи Батшуайи беше непростим. Така "сините" взеха само точка и вече имат 40, като остават твърдо на четвъртата позиция. Арсенал е десети с 30 пункта.