Лудогорец победи Черно море с 1:0 и запази преднината си на първото място в класирането.

Шампионите имат аванс от шет точки пред преследвачите си Локомотив (Пловдив) и ЦСКА, като имат и мач по-малко от тях.

Минималният успех и на пръв поглед комфортната преднина на върха обаче са единствени добри новини около разклатеният разградски тим.

За всеки е видно, че играта на шампионите няма нищо общо със зададените от самите тях стандарти. От атакуващият и прекалено силен за останалите Лудогорец няма и помен. Отчайващото представяне в Европа, треньорската рокада по средата на сезона, а и вероятно грешки в селекцията, със сигурност се отразяват на цялостното представяне на тима.

Днес Лудогорец изобщо не бе убедителен срещу гостите от Варна, като нямаше да е никак нелогично, ако двата тима си бяха поделили точките.

Рядко смед виждали Лудогорец да чисти панически и просто да рита топка надалеч без особена мисъл в действията си. А това се случи днес в последните минути на мача. При това срещу отбор от средата на таблицата в родния шампионат.

"Моряците" обаче имаха доста положения, някои от тях чисти, но не успяха да ги реализират.

Разбира се, шаносве създадоха и шампионите, имаше моменти, в които те можеха да убият мача с втори гол, но в крайна сметка и попадението на Клаудиу Кешеру бе достатъчно.

То падна в 17-ата минута, когато Десподов центрира от корнер, а румънският голаджия се оказа сам на задната греда и вкара от близка дистанция.

Така до края на годината за шампионите остава две предизвикателство, мачове срещу Арда и Ботев (Пловдив).

Ако Лудогорец стигне до победи, то разградчани ще зимуват с поне 8 точки аванс. Наглед доста солидна основа за решителните битки през пролетта. Ако обаче в играта на клуба не настъпят промени, десетата поредна титла ще дойде далеч по-трудно от очакваното.