След две поредни загуби на старта на първенството, френският шампион ПСЖ най-после успя да победи.

Парижани измъкнаха трите точки с 1:0 над Мец, като победното попадение падна в последните секунди на мача.

Героят бе Юлиан Дракслер, който в отсъствието на Неймар, Мбапе и Ди Мария, се нагърби с тежката задача да поведе останалия с девет души на терена ПСЖ към успеха.

Според френските медии, голът му с глава в 93-ата минута е спасил поста на треньора Томас Тухел.

Попадението му бе и първо за ПСЖ през сезона,а като прибавим и последните мачове от миналия сезон, минутите без гол на тима бяха точно 400.

В същото време звездата на Неймар научи наказанието си след мелето, което предизвика в дербито на Франция срещу Олимпик Марсилия.

Спорът между бразилеца и Алваро Гонзалес от гостите прерастна в меле с пет червени картона, а заради удара зад врата на противника, който нанесе, Неймар бе наказан за два мача. Единият от тях бе именно спечеленото домакинство срещу Мец.

След мача и в последвалите дни, Неймер не спря да обвинява Алваро Гонзалес, че го е обидил на расистка основа. Френската федерация взе думите на Неймар под внимание, като сформира комисия, която започва разследване.

На разпит ще бъдат викнати двамата играчи, а с внимателно изследване на кадри от всички камери, ще бъдат направени опити да се разшифроват точните разговори помежду им през всичките 90 минути.

В същото време започна и разследване по обвиненията, че Анхел Ди Мария е наплюл свой съперник, отново във въпросното меле срещу Марсилия.