Реал Мадрид допусна първо поражение за сезона и сдаде първото място в испанското футболно първенство след 0:1 при гостуването си на закъсалия новак Майорка в среща от деветия кръг на Ла Лига.

Единственото попадение реализира още в седмата минута Лаго Жуниор, който получи пас по лявото крило, навлезе в наказателното поле и с прецизен диагонален удар преодоля Тибо Куртоа.

В отсъствието на няколко ключови футболисти, сред които Лука Модрич, Гарет Бейл, Тони Кроос и Еден Азар, столичани не успяха да преодолеят защитата на островитяните, които триумфираха в първото си домакинство на Реал в шампионата от 2012 година.

Майорка стигна и до втори гол на Анте Будимир през първото полувреме, но попадението беше отменено заради засада.

Мадридчани бяха най-близо до попадение малко след средата на първата част, когато Карим Бензема нацели гредата.

След почивката гостите обсадиха вратата на съперника, но така и не създадоха нещо по-сериозно. Четвърт час преди края Алваро Одриосола получи втори жълт и червен картон след остро влизане в краката на Лаго Жуниор, което допълнително затрудни Реал Мадрид.

С поражението столичани останаха втори с 18 точки, на точка зад шампиона Барселона.

Майорка пък се измъкна от зоната на изпадащите и вече е 14-и с 10 точки.