Реал Мадрид победи много трудно с минималното 1:0 у дома своя столичен противник Райо Валекано в двубой от 16-ия кръг от испанския шампионат.

Попадение на Карим Бензема още в 13-ата минута след асистенция на Лукас Васкес в отсъствието на контузения Гарет Бейл.

"Белите", които владееха повече топката, отново играха колебливо и накараха своите привърженици да страдат. Гостите могат да съжаляват за изпуснатите възможности да спечелят една точка в края на двубоя.

Алекс Алегрия и Емилиано Валескес пропуснаха да изравнят в последните минути на добавеното време, като на два пъти решителни намеси имаше вратарят Тибо Куртоа.

Само преди три дни европейският клубен шампион загуби с 0:3 у дома срещу ЦСКА Москва в последен мач от груповата фаза на Шампионската лига.

След деветия си успех в Примера дивисион столичани имат актив от 29 точки на третата позиция във временното класиране. Райо Валекано е в зоната на изпадащите със само 10 спечелени точки.

По-късно тази вечер Ейбар приема Валенсия. В неделя шампионът и лидер до момента Барселона гостува на Леванте.