Испанският шампион Реал Мадрид стартира със загуба тазгодишния сезон в Шампионската лига.

В първия си мач от група "B" хората на Зинедин Зидан сензационно паднаха при домакинството си на украинския първенец Шахтьор Донецк с 2:3.

Гостите шокираха съперника си с три попадения през първата част, а през втората Реал върна два гола. В края вкара трети и изглеждаше, че измъква точка, но ВАР отмени радостта им заради засада.

В стартовия състав на Шахтьор имаше само 20 играчи, от които петима юноши. Преди две седмици 13 от играчите на тима имаха коронавирус, много от които по принцип са в титулярния състав.

За първи път от февруари 2000 година Реал Мадрид допусна три гола през първото полувреме на домакински мач в Шампионската лига. Тогава мадричани загубиха от Байерн Мюнхен с 2:4.

Началото на срещата изобщо не предвещаваше подобен развой - още в 5-ата минута Асенсио принуди стража на гостите да спасява вратата си, но десет минути по-късно и Шахтьор създаде сериозна опасност.

Куртоа обаче се намеси блестящо след удар на Марлос, ала в 29-ата минута бе безпомощен и тимът от Донецк стигна до попадение.

Тете отправи хубав удар по земя от наказателното поле и Куртоа не успя да се намеси, така че гостите стигнаха до аванс.

Шокът за Реал бе двоен четири минути след това, тъй като при опита си да избие една отбита от Куртоа топка Варан насочи кълбото в мрежата си и удвои аванса на "миньорите".

В 42-ата минута Тете остави технично една топка за израелския национал Соломон, който навлезе в наказателното поле и с удар около точката на дузпата по земя направи срама за домакините пълен.

Второто полувреме започна активно за домакините и в 54-ата минута Модрич с прекрасен удар от 25 метра матира противниковия вратар като върна тима си в играта.

Точно две минути след това Шахтьор можеше да си върне аванса, но при чиста ситуация двама играчи на тима се сблъскаха.

В 59-ата минута резерата Винисиус вкара с първото си докосване, след като открадна топката от противников играч и навлезе в наказателното поле, а след това по земя от точката на дузпата реализира.

До самия край на мача Реал бе по-активният тим, но в крайна сметка не паднаха повече попадения. В 93-ата минута Валверде вкара, ала след намесата на VAR попадението бе отменено заради засада.

В среща от група "А" РБ Залцбург (Австрия) и Локомотив (Москва) завършиха 2:2.

Едер даде преднина на гостите в 19-ата минута, но в 45-ата Доминик Собослай изравни.

Златко Юнузович изведе домакините напред в резултата в петата минута на второто полувреме, но след гол на Витали Лисакович в 75-ата руснаците изравниха.