Реал Мадрид записа поредния слаб резултат от началото на сезона, завършвайки наравно 2:2 с белгийския Брюж у дома.

Резилът за Кралския клуб обаче можеше да е още по-сериозен, защото на почивката гостите имаха преднина от два гола.

Реал все пак успя да се добере до точка, която е единствена за тима след втория кръг от груповата фаза.

Мачът срещу Брюж пък бе третият пореден на "Бернабеу" в Шампионска лига, който "белите" не печелят. Той бе и с българско участие, в лицето на съдийската бригада с главен рефер Георги Кабаков.

Българската тройка не остана незабелязана, защото на два пъти отмени голове заради засада, които впоследствие трябваше да засече заради намесата на ВАР.

СНИМКИ ОТ ДВУБОЯ ВИЖТЕ ТУК >>>

Снимка: АР/БТА

Резултатът на полувремето бе повече от шокиращ - 2:0 за гостите от Брюж.

Още в 8-ата минута бърза контраатака на белгийците бе завършена доста нескопосано, но все пак с гол от нигериеца Емануел Денис.

Той обаче не успя да се зарадва, защото Георги Кабаков отсъди засада.

Справедливостта все пак възтържествува, защото се намеси ВАР и показа, че бъгларската съдийска бригада е сгрешила.

Именно Емануел Денис бе големият герой и в 39-ата минута, когато копна топката над Куртоа за 0:2, макар отново да го направи леко нескопосано.

Въпреки двата гола на Брюж през първата част, Реал бе по-активният тим, което и се очакваше. "Белите" отправиха доста удари, някои от тях опасни, но чистото положение бе само едно.

То се откри пред Рафаел Варан, който от близка дистанция стреля с глава, но Миньоле спаси.

Останалите се откриха пред Лука Модрич и Тони Кроос, които опитваха да вкарат с удари от границата на наказателното поле.

Между тези удари чиста ситуация имаше и за Брюж, но Тибо Куртоа спаси удара на Пърси Тау.

Въпреки това Зинедин Зидан реши да смени белгийския страж на почивката. Вместо него влезе Ареола, в игра се появи и опитния Марсело.

Реал продължи да атакува, а логичното се случи в 55-ата минтуа. Карим Бензема центрира, а Серхио Рамос вкара с глава.

Докато капитанът на Реал празнуваше, Георги Кабаков смълча "Бернабеу" с ново отсъждане за засада.

ВАР обаче отново поправи родната съдийска бригада. Засада нямаше и пловдивчанинът отново трябваше да зачете гол, който преди това бе отменил.

И Когато всички очакваха Реал да се хвърли в отчаяни опита за пълен обрат, това не се случи.

Белгийците се затвориха отлично, като изнервиха домакините с доста ритане, което им костваше няколко жълти картона, както и червен, показан на капитана Вормер в 83-ата минтуа.

Именно след центрирането от този фаул Реал успя да изравни. Отново с глава, но този път на бразилеца Каземиро.

До края Реал не успя да стигне до пълен обрат и започва груповата фаза на Шампионска лига с едва точка от два мача.

В мач от група "С" игран по същото време, Шахтьор (Донецк) победи Аталанта с 2:1 в Милано.

Успехът за украинците дойде в последните секунди, след гол на Манор Саломон. Преди това Дуван Сапата откри за италианците, а Жуниор Мораеш изравни.