Реал Мадрид не дава покой на лидера Барселона в битката на върха в Испания.

"Кралете" минаха с 3:0 през трудното препятствие Валенсия на своя тренировъчен стадион "Алфредо ди Стефано", където играят след подновяването на шампионата в Ла Лига заради ремонтни работи по "Сантяго Бернабеу".

Карим Бензема вкара два пъти, а с първото си докосване в мача и изобщо през сезона, един гол добави възстановеният от тежка травма Марко Асенсио. Всички попадения паднаха след почивката, а до тогава изглеждаше сякаш Реал ще има много трудна вечер.

През първото полувреме Валенсия бе по-опасният отбор. Родриго стреля в гредата, а после вкара в мрежата, но попадението бе отменено след 4-5-минутно гледане на ВАР първо от хората в стаята, а после и от рефера Хосе Санчес. Той видя, че при по-ранно подаване има човек зад защитата, който обаче е спорно доколко влияеше в атаката на гостите. Техните протести не помогнаха, голът отпадна.

Бензема откри след чудесна асистенция на направилия силен мач Еден Азар. Асенсио удвои след влизането си като резерва, което се случва в официален мач за първи път през сезон 2019-2020 г. Той скъса коленни връзки седмица преди старта на първенството през август миналата година.

Бензема сложи черешката с красиво воле, което бе и за историята. Френската деветка записа гол №243 с екипа на Реал, с което е вече пети във вечната ранглиста на клуба, изпреварвайки великия Ференц Пушкаш.

Пред Карим остават само Сантиляна (290), Ди Стефано (308), Раул (323) и Кристиано Роналдо (450).

Мадрид е на 2 т. зад Барселона (62 срещу 64) при 9 оставащи кръга. Предстоящият такъв може да има голямо значение в битката за титлата.

Тази вечер Барса гостува на много силно представящия се Севиля (трети в класирането), а в неделя Реал е на терена на Реал Сосиедад, който е неубедителен след рестарта, но продължава да е само на 2 т. от зона "Шампионска лига" и се очертава двата гранда да имат трудни изпитания.