Европейският клубен шампион Реал (Мадрид) постигна минимална победа с 1:0 над Еспаньол в двубой от 5-ия кръг на Ла Лига.

Успехът изкачи "Кралския клуб" на върха в класирането поне за ден, до изиграването на мача между Барселона и Жирона.

Единственото попадение в срещата падна в 41-та минута, когато удар на Модрич достигна до Асенсио след рикошет, а испанският национал откри.

Попадението бе отменено заради засада, но след консултация с ВАР, съдията промени решението, тъй като засада нямаше.

Голът падна логично на фона на показаното от двата тима.

Реал изцяло контролираше събитията, докато гостите от Барселона се бяха затворили в своята половина.

Най-добрият шанс за Еспанол дойде в 65-ата минута, когато грешка на Рамос позволи на Иглесиас да излезе на отлична позиция, но прехвърлящият му удар срещна гредата.

До края Реал продължаваше с атаките, но нови грешки в отбрана дадоха възможности на Еспаньол, от които каталунците не успяха да се възползват.